Paint Nite – Summertime Swinging

Nigdy jakoś specjalnie nie ciągnęło mnie do malowania. Podobno jako dziecko byłam do tego bardziej skora. Później zanikło to we mnie i zostało mi tylko patrzeć na arcydzieła innych. 
Od kiedy pracuje z dziećmi i obserwuje artystyczne projekty, które są dla nich organizowane, budzi się we mnie chęć do bycia nauczycielką od sztuki i artystycznych zajęć z dziećmi. Mam często okazję pomagać przy pracach, czy wykonać przykładowy egzemplarz dla dzieci. Przynosi mi to dużo radości, czuję, jak się rozwijam ;)
Uwielbiam patrzeć jak dzieci są zaangażowane! Nierzadko próbuję wejść w ich małe główki i poznać wyobraźnię, ale kiedy są naprawdę pochłonięte, to nawet nie słyszą, jak próbuję z nimi rozmawiać. Podczas tych wakacji miałam okazje nadzorować projekty artystyczne i czasami miałam wrażenie, ze to ja bardziej chcę coś robić niż moje dzieci :P
Na pewno słyszeliście o stronie Groupon-to jest taka wspaniała strona z różnymi promocjami, biletami, zniżkami itp. Tam właśnie widziałam promocje na lekcje malowania organizowaną przez Paint Nite. Niestety nie miałam towarzystwa, wiec nie kupowałam biletu, a sama nie chciałam iść. Na szczęście koleżanka ze szkoły zapytała mnie, czy nie chciałabym z nią pójść! No i oczywiście, ze tak. Kupiłyśmy bilety jakiś miesiąc temu, wybrałyśmy obraz, który nas interesował i niewiedzące, co nas czeka, poszłyśmy wczoraj pod wskazany adres, w którym akcja się odbywała.
Okazało się, że wszystko dzieje się w barze. Wybrałyśmy sobie miejsca, założyłyśmy fartuszki, wzięłyśmy potrzebne nam farby i gotowe z pędzlami czekamy na start. Muzyka gra w tle gra, inspiracje w powietrzu się unoszą. Wychodzi do nas (30 stu osób) młody chlłpak i przedstawia się jako instruktor. 
Namalowanie obrazu było podzielone na “Siedem łatwych kroków”. Starałam się je zapamiętać i fotografować, żeby móc się z Wami podzielić. Nie wierzyłam, że podołam. Zobaczcie sami, jak to wyglądało.
Tytuł obrazu to “Summertime Swinging”
Czyste płótno, farby i gotowa do akcji Owca!

Krok 1.  Horyzont i część nieba.
Farby: czerwona + biała.
Duży, płaski pędzel.

Krok 2. Niebo.
Farby: niebieska + biala. 
Pędzel ten sam, co powyżej.

Krok 3. Ocean.
Farby: czerwona + czarna.
Ten sam pędzel.
Krok 4. Tło za słoncem. 
Farby: żółta + czerwona.
Pędzel ten sam.
Nie zdążyłam zrobić zdjęcia niestety :(

Krok 5. Słońce i chmury.
Farby: żółta + biała i czerwona.
Pędzel dużo mniejszy, płaski.

Krok 6. Drzewa i liście.
Farba: czarna.
Pędzel ten sam.

Krok 7. Cienie na drzewach.
Farba: biała.
Pędzelek bardzo malutki i wąski.
Obraz zakonczony sukcesem! :)
Autograf i data oczywiście muszą być ;)
Wiem, ze nie wyszedł idealnie, ale jak na pierwszy raz, to jestem z siebie dumna! :) Tyle radości w ciągu dwóch godzin :)
Na pewno jeszcze nieraz skorzystam z tej promocji i będę malować. Myslę, ze jest to dobry pomysł na randkę ;) oraz forma prezentu (bilet na lekcje lub podarowanie obrazu). 
A tak malowali inni:

Pozdrawiam Was cieplutko :)
Nastepny post będzie o spotkaniu z Lamakeupebella i mojej metamorfozie :)
Owca