Złoty środek na przeziębienie?

Zmiana pory roku lubi nam uprzykrzać życie przeziębieniem. I tak jest właśnie teraz na przełomie lata i jesieni, kiedy raz mamy słoneczny dzień, a następnego czeka nas deszcz i wiatr. Trochę niewiadomo jak się ubrać, bo rano i wieczorem jest zazwyczaj chłodno lub zimno, a środek dnia jest w miarę cieply. Bądź mądry i nie zachoruj :)

Zaraz jak tylko pogoda zaczęła się zmieniać, poczułam drapanie w gardle i mrowienie w krtani, a to oznaczac mogło tylko jedno: początek przeziębienia. Kichanie też występowało częściej niż w normie, więc szybko pobiegłam do apteki po jakiś lek, który zażywa się jak tylko czujemy, że coś nas bierze. Jedna tabletka, druga, trzecia… Poprawa minimalna, wręcz znikoma. I wtedy przypomniałam sobie, co mnie uzdrowiło z zaawansowanego przeziębienia w tamtym roku. Wracając z pracy zaszłam do spożywczaka po… świeży imbir, cytryny i miód. Oto moja recepta na walkę z przeziębieniem.
Co z tym robię?
Obieram imbir ze skóry, ścieram na tarce niewielką ilość do szklanki/kubka/filiżanki (im wiecej tym bardziej pali, ale ja lubię wiecej niż za mało) i zalewam gorącą wodą lub wrzątkiem. Do tego dodaję dużo soku z cytryny i łyżeczkę miodu. Mieszam. Czekam chwileczkę aż delikatnie ostygnie, ale staram się wypić w jak najcieplejszej formie. Dwie, trzy porcje i wstaję rano jak nowo narodzona. Jest to bardzo rozgrzewający napój. Później codziennie profilaktycznie jedna filizanka/kubek, co tam chcecie, żeby nic mnie nie złapało :)
Zachęcam Was bardzo mocno, jeśli czujecie, że lada dzień możecie nie wstać z łóżka i coś Was łamie, a macie okazję kupić świeży imbir, nie bójcie się go! On ma tyle cudownych właściwości, a do tego ten zapach! I uwierzcie mi na słowo, że jestem zdrowa. Ból gardła zniknął, katar ustąpił i na razie czuję się świetnie.
Zawsze sceptycznie podchodziłam do naturalnego leczenia, z wygody wolałam zażyć tabletkę. A jednak warto było zaufać naturze… :)
Czy Wy też macie swoje naturalne sposoby na przeziębienia?
Czy próbowałyście kiedyś sposobu, który opisałam?
Dajcie znać! :)
 
Udanej Jesieni i bądźcie zdrowi!